Kraków, Małopolskie

zmień miasto
<< Poprzednie ogłoszenie

Survival Teatralny 2012

Lanckorona

Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)


Teatr to sport ekstremalny
O tym, że teatr wymaga idealnej kondycji psycho&#8211;fizyczej przekonał się już niejeden aktor, teraz czas na Was! W czasie tygodniowych warsztatów prowadzący pomogą Wam wydobyć z siebie maksimum artystycznych możliwości w minimalnym czasie. Przygotujcie się na długie godziny wytężonej pracy, gdyż...

...zabawa się skończyła. Czas na wyzwanie.
Survival teatralny nie polega jedynie na doskonałej zabawie. Tu będziecie uczestniczyć w jedynym w swoim rodzaju procesie twórczym.

Czym jest proces twórczy?
&#8222;Proces twórczy&#8221; jest zdarzeniem, w oparciu o który można skutecznie ukazywać piękno sztuki scenicznej, nie krzywdząc nikogo, ale i nie rozbudzając fałszywych wyobrażeń o własnych umiejętnościach. &#8222;Proces twórczy&#8221; oparty jest o to, co w człowieku się znajduje, niczego nie wtłacza się z zewnątrz, pozwala się na odkrywanie sztuki tkwiącej w człowieku.&#8232;

Abyście mogli sami doświadczyć pracy, jaką musi wykonać zawodowy aktor, zapraszamy Was do Lancokorony, gdzie w otoczeniu przyrody, mając jedynie siebie, swoje ciało i umysł, stworzycie spektakl od podstaw.

Na początku nie będziecie mieli nic...
Grupa 5- lub max. 10-osobowa zostanie zaproszona do zrealizowania spektaklu teatralnego. Spotkanie ma na celu odbycie cyklu warsztatowego, jednak w bardzo skondensowanej formie. Uczestnicy przed przyjazdem nie wiedzą, nad czym będą pracowali i jakie zostaną przydzielone im role. Nie mają też wiedzy na temat planowanej inscenizacji. Uczestnik będzie musiał w pełni opanować rolę, tj. tekst, ruch sceniczny, charakterystyczność postaci, dialog, monolog, będzie też musiał nauczyć się gry w kostiumie.

Tryb pracy
Część zajęć może odbywać się w stosownym miejscu w plenerze &#8211; w odosobnieniu od siedzib ludzi &#8211; ze względu na dynamiczny rodzaj zajęć, w czasie których uczestnicy ćwiczą ekspresję, używając pełnego głosu.

Survival teatralny

Próby czytane, prace nad dialogami i monologami do późnych godzin wieczornych, a potem zajęcia od rana &#8211; będzie to od Was wymagało wiele samozaparcia i chęci ukończenia dzieła.

Jednak tak jak podczas każdej ciężkiej przeprawy, kiedy w końcu pojawia się słońce, tak i na survivalu teatralnym nadejdzie dzień, kiedy odkryjecie swoje dzieło przed miejscową ludnością, swoimi znajomymi i rodzinami. Radość i uznanie z ich strony wynagrodzi Wam każdy trud.

Dochodzenie do pełnego wyrazu aktorskiego niesie za sobą wiele pracy, ale po tygodniu wytężonej pracy zobaczycie, jak wiele radości daje prawdziwe przeżycie i kreowanie postaci oraz jak wielką radością jest praca w grupie ludzi tak samo pochłoniętych pasją teatralną.
Podczas survivalu czeka Was przeprawa przez zajęcia z:

* warsztatu aktorskiego (w oparciu o pełny zakres ćwiczeń &#8222;Procesu twórczego&#8221;)
* emisji i dykcji (teoria i praktyka)
* warsztatu ruchowego (zajęca uruchamiające ciało jako nośnik emocji)

...na których nauczycie się:

* budować atmosferę na scenie wokół siebie i postaci scenicznej
* kształtować wyobraźnię sceniczną
* rozbudzać odczucia indywidualne
* improwizacji jako podstawowego elementu warsztatu aktorskiego
* gry zespołowej w oparciu o ćwiczenia zbiorowe
* pracy nad rolą
* panowania nad ciałem w ruchu scenicznym.

Przez wszystkie trudne momenty przeprowadzą Was:

Wojciech Terechowicz &#8211; zadania aktorskie, sceny dialogowe, interpretacja i przygotowanie pokazu
Wojciech Terechowicz

Wojciech Terechowicz
Aktor, reżyser, śpiewak, retor, nauczyciel w stopniu kontraktowym. Absolwent Akademii Teatralnej, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletni współpracownik Teatru &#8222;Groteska&#8221; w Krakowie. Wykładowca retoryki i sztuki mówienia w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy w Krakowie oraz Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów. Odbył ponad 200 koncertów i recitali w kraju i za granicą w charakterze solisty. Długoletni współpracownik teatrów w Krakowie, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W swojej działalności edukacyjnej skupia się na pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi realizując spektakle teatralne i formy warsztatowe. Obecnie prowadzi działalność kulturalno &#8211; edukacyjną pod skrzydłami formacji Arsharter &#8211; skupiającą wszechstronnych artystów Krakowa.

Barbara Krasińska &#8211; zadania aktorskie, formy alternatywne (8 h)


Barbara Krasińska
Aktorka, reżyserka, absolwentka PWST w Krakowie. W 2010 krytyk teatralny Jacek Sieradzki przyznał jej w rankingu aktorów polskich kategorię &#8222;zwycięstwo&#8221;. Współpracowała z licznymi teatrami: z Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Stu, Teatrem Ludowym i Teatrem Lalki i Maski Groteska w Krakowie, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Teatrem Biuro Podróży w Poznaniu. Występowała także za granicą, m.in. w: Norwegii (Oslo, Bergen), Anglii (Londyn, Cambridge, Liverpool), Irlandii (Cork), Szkocji (Edynburg), Iranie (Teheran), Hiszpanii, Danii, Niemczech, Francji (Paryż, Aurillac), Kolumbii (Bogota) i na Tajwanie. Obecnie można ją zobaczyć w spektaklach Teatru Polskiego w Poznaniu. Współpracowała z Krakowskim Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie Nowej Hucie, gdzie wspólnie z Urszulą Perlińską został wypracowany cykl spektakli Norwidowskich granych przez młodzież.

Aleksander Kopański &#8211; ruch i praca z ciałem (8 h)
Aleksander Kopański

Aleksander Kopański
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Leśnictwa w Krakowie. Przez 10 lat trenował akrobatykę sportową, zdobywając mistrzowską klasę sportową. W 2004 roku dołączył do zespołu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii oraz krajach całej Europy. Prowadził zajęcia z body conditioning oraz z tańca współczesnego w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, jak również w ramach Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT. Systematycznie prowadzi otwarte lekcje dla młodzieży gimnazjalnej, studentów, a także osób dorosłych. W 2009 zdobył dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Harmonogram zajęć:

* 10:00&#8211;14:00 &#8211; warsztaty
* 15:00&#8211;17:00 &#8211; obiad
* 17:00&#8211;21:00 &#8211; warsztaty
* 21:00&#8211;... &#8211; spotkania integracyjne, praca z tekstem

Ponadto czeka Was:

* wycieczka-wyprawa po malowniczych okolicach Lanckorony
* wspólne biesiadowanie

Informacje szczegółowe:

MIEJSCE I TERMIN:
Survival Teatralny odbywa się w miejscowości Lanckorona Łaśnica 310 w terminach:
I turnus: 8&#8211;15 lipca 2012 r.
II turnus: 5&#8211;12 sierpnia 2012 r.
III turnus: 9&#8211;16 września 2012 r.

TRANSPORT:
Dojazd we własnym zakresie i na własny koszt.

Przyjazd do Lanckorony w godzinach popołudniowych na stację PKP Kalwaria Lanckorona:

* 8.7.2012 (I turnus)
* 5.8.2012 (II turnus)
* 9.9.2012 (III turnus)

Wyjazd z Lanckorony w godzinach wieczornych:

* 15.7.2012 (I turnus)
* 12.8.2012 (II turnus)
* 16.9.2012 (III turnus)

Transport ze stacji i na stację Kalwaria Lanckorona zapewnia organizator po wcześniejszym zgłoszeniu.
Zakwaterowanie:

Lanckorona Łaśnica 310
Pokoje 3-osobowe, 4-osobowe, do dyspozycji 3 wspólne łazienki

Więcej na stronie: lanckorona310.pl/
Wyżywienie:

Organizator w cenie zapewnia 1 posiłek złożony z zupy, dania głównego i deseru (obiadokolacja) oraz zapewnia zakup żywności na ognisko podczas wieczoru integracyjnego.
Wyżywienie całodzienne we własnym zakresie. Do dyspozycji kuchnia z pełnym wyposażeniem, pralka.
Informacje praktyczne:

Należy zabrać ze sobą: wygodny strój do ćwiczeń, miękkie obuwie.
Uwaga!

* Warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich lub nieletnich powyżej 16. roku życia, których rodzice wyrażą pisemną zgodę na uczestnictwo dziecka w warsztatach.
* Na każdy turnus liczba miejsc jest ograniczona do 10. W przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość zorganizowania dodatkowego turnusu lub przeprowadzenia turnusu dla grupy zorganizowanej w dogodnym terminie.

Cena:

1 500 PLN
Zapisy:

Zapisy na poszczególne turnusy:

* Turnus I &#8211; czekamy na zgłoszenia do 1 lipca 2012 r.
* Turnus II &#8211; czekamy na zgłoszenia do 1 sierpnia 2012 r.
* Turnus III &#8211; czekamy na zgłoszenia do 1 września 2012 r.

Aby dokonać rezerwacji, należy wpłacacić zaliczkę w kwocie 500 PLN na konto:
HOTHAUS &#8211; Fundacja Wojciecha Terechowicza
ul. Izaaka 3/14
31-057 Kraków
Nr konta: 78 1240 4650 1111 0010 3115 9686

W tytule przelewu należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz daty turnusu, na który dokonujecie Państwo wpisu. Prosimy jednocześnie o wysłanie zgłoszenia na adres arsharter@arsharter.pl/, a także pobranie karty zgłoszenia i przywiezienie jej podpisanej na warsztaty. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
Dopłatę do pełnej kwoty należy uiścić na miejscu warsztatów w dniu zakwaterowania.
W przypadku rezygnacji z warsztatów po upływie terminów rezerwacji zaliczka nie będzie zwracana. Zwrot zaliczki może nastąpić w przypadku zdarzeń losowych po wcześniejszym poinformowaniu organizatorów, jednak nie później niż 5 dni przed rozpoczęciem turnusu.
W poprzednich latach zrealizowaliśmy następujące tytuły:

* S. Mrożek &#8211; Indyk
* S. Mrożek &#8211; Męczeństwo Piotra Ohey&#8217;a
* A. Czechow &#8211; Śmiertelny Jubileusz
* M. Gogol &#8211; Ożenek

Spektakle obejrzało łącznie 280 osób.

Obejrzyj galerię z Survivalu Teatralnego 2010.

Ogłoszenie dodane: Piatek, 23 Marzec, 2012  16:51

Identyfikator: 386977

Wyświetleń: 17015

Edytuj Wyróżnij Zgłoś
Ten typ pliku nie jest dozwolony : exe, com, bat, vbs, js, jar, scr, pif
Maksymalny rozmiar pliku : 600KB

Podobne ogłoszenia

  1. Survival
  2. Survival Teatralny 2012 !
  3. Survival Teatralny 2012!
  4. 2012 Harley-davidson Fat Boy Flstf
  5. 2012 V3 Stokke Dziecko Xplory Complete Set